Адвокатське і ріелторське об'єднання України надає послуги з супроводження процесу отримання ліцензій на здійснення медичної діяльності. Медична практика здійснюється суб'єктами господарювання на підставі ліцензії за умови виконання кваліфікаційних, організаційних, інших спеціальних вимог, встановлених ліцензійними умовами, які затверджуються Міністерства охорони здоров'я України.

Зміни в ліцензійних умовах для здійснення медичної практики за новою редакцією Наказу МОЗ «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики» 18 сiчня 2013 р. За порівнянні з попередньою редакцією ввели необхідність затвердження суб'єктами господарювання, які здійснюють господарську діяльність з медичної практики, переліку та вартості послуг, що надаються пацієнтам, який він повинен розмістити за місцем провадження господарської діяльності з медичної практики в доступному для споживача місці. Позитивними нововведеннями організаційного характеру стали конкретизація внутрішніх нормативних документів, які повинні бути у суб'єкта господарювання при здійсненні зазначеного виду діяльності (правила перебування пацієнтів у закладі охорони здоров'я (для установ), номенклатура справ, правила та інструкції виконання маніпуляцій і процедур, перелік та вартість послуг, які надаватимуться пацієнтам та ін.) і заборона використання одного кабінету, в якому проводиться медична практика, для різних функціональних призначень.

За новими стандартами медична техніка та вироби медичного призначення застосовуються суб'єктами господарювання в медичній практиці виключно після їх державної реєстрації.

Також у нових ліцензійних умовах провадження господарської діяльності з медичної практики були конкретизовані умови найму фізичною особою-підприємцем фахівців, зокрема визначено право фізичної особи - підприємця приймати на роботу лікарів (провізорів) при наявності у роботодавця вищої кваліфікаційної категорії з заявленою спеціальністю, при цьому, прийом на роботу лікарів (провізорів) може здійснюватися тільки за фахом фізичної особи - підприємця, а молодших спеціалістів з медичною та фармацевтичною освітою - різного профілю (ліцензійні умови попередньої редакції не містили ніяких роз'яснень щодо того, яких саме фахівців, може взяти на роботу фізична особа - підприємець, у зв'язку з чим, нерідко виникали непорозуміння між підприємцями та Міністерством охорони здоров'я України).

Також відбулися зміни і в спеціальних освітніх та кваліфікаційних вимогах про відповідність осіб, які займаються медичною практикою, які тепер можуть засвідчуватися і сертифікатом провізора-спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) відповідної кваліфікаційної категорії за провізорських спеціальності.

Отримання ліцензії на заняття медичною практикою - складна і тривала процедура, яка вимагає дотримання великої кількості вимог, передбачених ліцензійними умовами і законодавством України. Юристи Адвокатського і ріелторського об'єднання України нададуть Вам кваліфіковану допомогу в даному питанні шляхом консультування та супроводу процесу отримання ліцензії на здійснення медичної діяльності.

Звертайтеся до нас і ми допоможемо Вам отримати медичну ліцензію на законних підставах і розібратися в умовах здійснення медичної практики!